interior-ecoisanewblack

Тотальне розхаращення. Тиждень 3. Домашні справи

Цього тижня займемося господарськими справами. Переберемо засоби для прибирання, текстиль та глянемо свіжим оком на інтер’єр нашого дому.

ДЕНЬ 1. ПОСТІЛЬ І РУШНИКИ

Переглядаємо всю свою постіль та рушники на цілісність. Все що зіпране, розтягнуте та на що неможливо дивитися, перетворюємо на шматки.

В мене така колекція:

  • банний рушник – по 2 шт. на кожного члена сім’ї;
  • рушники для рук – 3 шт.
  • рушники для волосся – 2 шт (тільки в мене)
  • гостьовий рушник – 1 шт
  • рушник для обличчя – 14 шт (змінюю щоденно)

Цього комплекту цілком достатньо, щоб приблизно 1 раз на 2 тижні завантажити повну пральну машину рушниками і витримати всі гігієнічні моменти. До прикладу, рушників для обличчя ніби багато, але вони змінюються кожен день. Особливо це актуально для людей з проблемною шкірою. Колись я взагалі користувалася паперовими серветками для цих цілей, щоб не розносити по обличчю бактерії. Але, ведучи еко спосіб життя, знайшла для себе таке рішення. Хто має доступ до ІКЕА, то в них є недорогі набори маленьких білих рушників. Досить зручні і якісні.

linens_ecoisanewblack

З постільною білизною ще простіше. У нас є 2 комплекти білизни, які ми чередуємо і 1 гостьовий набір. У сина 3 комплекти, бо в його віці ще трапляються всілякі курйози))

Не потрібно 10 комплектів. Купіть 2-3 якісних і насолоджуйтеся вільним місцем в шафі і комфортним сном.

Якщо у вас є велика колекція скатертин та серветок, то їх теж не забудьте переглянути.

ДЕНЬ 2. ЗАСОБИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ

Обійдіть дім в пошуках всіх засобів для прибирання. Перегляньте терміни придатності і відкладіть протерміновану хімію. Вона до добра не приведе.

Ідеально переходити на натуральну “нехімію”. У вас є два варіанти: купувати готові засоби або виготовити їх самотужки. Корисних засобів для прибирання вітчизняного виробництва зараз велика кількість. Якщо ліньки готувати, то є з чого вибрати. Головне читайте склад та шукайте маркування на баночках і пляшках. Обирайте упакування, яке можна здати на переробку.

Тільки не треба бігти викидати всі свої засоби. Завершіть використовувати те, що маєте, а вже за потреби обирайте більш екологічні аналоги.

Якщо хочете “похімічити” самі, то в мережі є багато рецептів. Я обов’язково напишу пост про свої топ рецептів для прибирання дому, але вже зараз можу сказати, що для поточного прибирання вам необхідно всього 5 складників: сода, оцет, лимонна кислота, сіль і вода. Також можна використовувати ефірні олії, а для більш сильних забруднень ще перекис та нашатирний спирт.

jars-ecoisanewblack

Також перегляньте свої шматки, щітки, рукавиці та інші інструменти для прибирання. Якщо вони вже непридатні, то не потрібно їх складувати вдома. Позбудьтесь і придбайте нові, але звертайте увагу на натуральні матеріали (або ті, що зможете переробити).

ДЕНЬ 3. ЯЩИК-СМІТНИК

У всіх є такий ящик, куди скидається всілякий непотріб. Треба потім переробити, заклеїти, зремонтувати, переписати, сфотографувати, віддати, подарувати, бла-бла-бла. Є одна проблема. Приходить день, коли ящик вже не закривається, а це “потім” ніяк не приходить. Розберіть цей ящик. Зараз або ніколи. “Потім” вже не настане.

Як зробити так, щоб він знову не наповнювався? Пам’ятаєте на початку я писала про те, що кожна річ має мати свою домівку. Так от, очистіть цей ящик. Нехай це буде чиясь домівка. Якщо в ньому житимуть, до прикладу, наші прикраси, то вже рука не підніметься кинути зверху візитку і неробочі навушники.

ДЕНЬ 4. ПОВЕРХНІ ПОЛИЦЬ ТА КОМОДІВ

Хочете вірте, а хочете ні, але я переконана, що велика захламленість поверхонь полиць та комодів, надає кімнаті вигляду брудної більше, ніж непротерта пилюка. Коли поверхні закидані неконтрольованими купами “чогось” – це виглядає дуже брудно. На таких поверхнях, пилюка і так завжди присутня. Не уявляю людину, яка кайфує від перебирання цієї дріботи. Все це треба перетерти саме по собі, а ще переставити, щоб протерти поверхню. Ні, дякую.

john-mark-arnold-223717-unsplash

Позгрібайте все зверху і розкладіть по місцях: книжки на полиці, косметику в косметичку, ліки в аптечку і так далі. Залиште лише практичні речі, та елементи декору, які функціональні і приносять радість. І витирання пилюки займає лише 2 хвилини.

ДЕНЬ 5. МЕБЛІ ТА ДЕКОР

Ми звикли жити в тому просторі, в якому знаходимося. Речі, які нас оточують, ніби були там завжди і ніхто навіть уваги на них не звертає. Подивіться на свою кімнату свіжим оком. Гляньте на річ і запитайте чи придбали би ви її, якби зараз побачили в магазині? Якщо відповідь “Ні”, то мабуть час попрощатися з нею.

Огляньте так всі меблі. Поновіть те, що потерте та відремонтуйте зламане, якщо ви любите ці меблі. А якщо ні, то якраз час на оновлення інтер’єру. Знаходитися в своєму домі має бути приємно і комфортно.

Отак от все просто сьогодні.

Гарного тижня!

І не забувайте ділитися своїми результатами в коментарях та соціальних мережах. Надихайте інших. Наш хештег #життяпополичках

 



Вам також може сподобатись:


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *