Свідомий підхід до подарунків та їх упакування

Ну що, всі підготували подарунки дітям? А як же дорослі? Не буду розписувати варіанти подарунків, а лише хочу окреслити основні принципи дарування і приймання подарунків в стилі less waste. А що саме це буде, вирішувати вам. А ще поговоримо детальніше про те, як ті подарунки пакувати. Так, щоб і гарно і свідомо.

ДАРУЙТЕ НЕМАТЕРІАЛЬНЕ

Гарна ідея дарувати емоції. В кожного вони свої. Це може бути: сеанс масажу, політ на повітряній кулі, день в СПА, стрибок з парашутом, квест кімната, індивідуальне заняття з тренером, тощо.

Можна подарувати підписку на навчальний курс, програму, додаток, музику, фільми, книги.

Ще варіант – квиток на концерт, в театр чи кіно.

Зрештою, можна подарувати сертифікат, а що саме людина на нього придбає вже її справа. Ці сертифікати не мусять бути фізичними. Може просто прийти повідомлення про подарунок на електронну пошту.

Ви зрозуміли, все обмежується вашою фантазією та наскільки добре ви знаєте людину, яку будете обдаровувати.

ДАРУЙТЕ МАТЕРІАЛЬНЕ НЕОБХІДНЕ

Це стосується і приймання подарунків. Складайте списки побажань. Якщо можете, то запитайте людину на пряму: “Чого тобі хочеться такого, що ти сама собі не купила би?”. Я люблю згадувати, що слово подарунок означає “дане в дар”, себто безоплатно. А отже не має нічого спільного з сюрпризом. Звичайно, якщо ви любите сюрпризи і є людина, що точно знає ваші уподобання, то це може стати приємним бонусом. Але не мусить. Тому складайте wish list і розсилайте друзям та родичам. Багато хто буде вдячний вам за це.

 

На що варто звертати увагу, коли ви обираєте подарунок:

1. Виробник. Ідеально, якщо це малий локальний бізнес.
2. Якість та екологічність матеріалів. Річ має бути довговічна і безпечна не лише для планети, а й для людини.
3. Екологічність упаковки. Чи можна її переробити чи компостувати.
4. Чи придатне упакування до повторного використання.

ДАРУЙТЕ ГРОШІ

Це якби матеріальне і якби нематеріальне. Можливо ви знаєте, що друг/подруга збирає на якусь коштовну річ, то докладіться. А можливо просто фантазія та креатив покинули вас, то не біда. Гроші кожен знайде де витратити.

ЛИСТІВКА З ЛЮБОВ’Ю

На противагу класичним листівкам, відправляйте електронні. Звичайно, якщо це не стосується вашої бабусі. Хоча для сучасних бабусь, це може бути цілком звичною справою.

СКОРИСТАЙТЕСЬ МОМЕНТОМ ДЛЯ “ПРОПАГАНДИ”

Подаруйте багаторазову заміну одноразовим речам. Оскільки ми тут за чисту планету, то напишу цей варіант, але омовлюсь: ви маєте розуміти, що людина до цього готова. Дарувати багаторазові мішечки чи круті пляшки для води, які потім валятимуться десь в куті, це не діло. Але, якщо близька вам людина підтримує рух zero waste, чи тільки починає свій еко шлях, то можна подарувати, наприклад, якісну коштовну термокружку, металевий контейнер чи торбинки з органічної бавовни. На такі речі завжди шкода грошей. То я зараз знаю про що вам говорю)

ЗАГОРТАЄМО ПОДАРУНКИ

В минулій статті для дітей ми домовилися, що пакування подарунків, це розвага для дорослих. Тому сьогодні опишу всі можливі варіанти. А ви вже хочете пакуйте, хочете – не пакуйте.

  1. Не пакуйте. Я знаю, дивна пропозиція. Але мені завжди був важливий подарунок, а папір купою лежить досі в ящику. Ніяк не використаю ті запаси. А вони ж поповнюються.
  1. Використовуйте те, що вже є: залишки подарункового паперу, газети, журнали, обрізи тканин. Упакування з неочікуваних матеріалів може бути дуже гарним. Фантазія вам в поміч. Для декорування можна використати стрічки з подарунків (ви ж їх зберігаєте?), старі листівки та навіть непотрібну біжутерію.

 

  1. Корисна упаковка. Зробіть упакування частиною подарунку. Коробки, багаторазові мішечки, метод “фурошики”. Якщо пакуєте в коробки, то подумайте про те, щоб вона була якісною та гарною настільки, щоб потім у ній можна було зберігати якісь дрібниці, а багаторазові мішечки стануть вірними друзями під час походу в магазин. Метод “фурошики” це взагалі окрема історія. Це японський метод пакування в тканини. Звучить незвично, але це може виглядати просто неймовірно. Головне, щоб тканина була також “корисною”. Наприклад, кухонний рушник, хустка чи навіть носовичок. Все залежить від того, якого розміру подарунок і кому він призназначений.
  1. No tape method. Упаковка без скотчу та інших скріплюючих деталей. Дуже класний метод, який потребує лише паперу. Це знову ж таки японський метод, а японці знають толк в роботі з папером. Описувати немає сенсу, тому додаю вам коротке відео. Воно англійською, але там і так все зрозуміло, просто слідкуйте за руками.

  1. Декоруйте природою. Гілочки ялинки, шишки, ягоди, цукати (сушені апельсини чи яблука). Все що дозволить вам ваша фантазія. Їжа та рослини – найкращі декорації. Зробила вам дошку з ідеями для упакування подарунків в pinterest. Надихайтесь і тіште близьких естетичними упакуваннями, а не тими страшними бездушними пластиковими бантиками.

  1. Для лінивих. Якщо вже зовсім немає бажання фантазувати над екологічним упакуванням, а упакувати життєво необхідно, то обирайте хоча би крафтові пакети без пластикових віконець та інших пластикових елементів.

Ну от і все. Пам’ятайте основне: не важливо який подарунок і чи запакований він, головне, щоб він приніс радість і був потрібний тому, кому ви його даруєте. Свята це радісний період. І не забувайте дарувати увагу, бо це найкращий подарунок.



Вам також може сподобатись:


One thought on “Свідомий підхід до подарунків та їх упакування

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *