Екологічний слід. Чому однієї планети нам вже не достатньо?

Ну от і все. Ресурси планети закінчилися.

І поки ви пакуєте валізи до вильоту на іншу планету, я вам розповім як так сталося і що з цим робити, адже як відомо Ain’t no Planet B. А нову планету ми якщо й знайдемо, то загадимо з такою ж швидкістю. Тому це не варіант.

Сьогодні Earth Overshoot Day (День Екологічного Боргу). Це означає, що на сьогоднішній день ми вичерпали всі ресурси нашої планети. З кожним наступним роком, ця дата настає все раніше. Але є й позитив – процес сповільнюється. За рік ми згубили лише день.

екрана 2018-08-01 о 09.39.37

ЯК ТАК?

Кожен з нас залишає свій слід. Екологічний слід. Він на пряму залежить від того, як ми живемо, що їмо, як пересуваємось, скільки сміття продукуємо тощо.

Наприклад, їдемо автівкою заправленою бензином чи дизельним паливом –  залишаємо великий карбоновий слід. Йдемо пішки чи їдемо велосипедом – молодці, не шкодимо планеті. Купаємося у повній ванні – біда, приймаємо душ 3 хвилини – екосупермени. Їмо авокадо, яке приїхало з далеких країн – поганенько. Перекушуємо яблучком із власного саду – … Ну ви зрозуміли.

Кожен може розрахувати свій особистий слід. Для цього є безліч калькуляторів. Просто погугліть “ecological footprint calculator” (екологічний слід калькулятор).

Але зважайте на те, що всі вони відносні і суб’єктивні. Просто щоб побачити приблизну картину і розуміти куди рухатися. Деякі питання будуть двозначними, а в деяких ви не знайдете підходящого вам варіанту відповіді. А ще, різні калькулятори можуть показувати відмінні результати.

Ось декілька простеньких:

http://www.footprintcalculator.org/

http://ecologicalfootprint.com/

І більш складних:

https://footprintcalculator.henkel.com/en

http://myfootprint.org/en/

ЩО З ЦИМ РОБИТИ?

Ні, я не кажу відмовитися від улюблених авокадо чи палити свою автівку. Просто відмовляємося від того, від чого можемо. Зменшуємо кількість того, від чого відмовитися не сила. Словом, пам‘ятаємо: refuse-reduce-reuse-recycle-rot. Але про це я вже писала.

IMG_6210

Ось мій екослід. Непогано правда? Але до цього я прийшла не за один день. і не один день в мене ще попоереду. Враховуючи те, що я практично не продукую сміття і їм локальні продукти, я все ще часто пересуваюсь на авто і 52% мого сліду є, власне, карбоновим. Також я проживаю в помешканні, де я не в силах контролювати температуру повітря та енергоефертивність загалом (крім таких дрібниць як енергоощадні лампочки та аератори на крани у ванні та кухні).

IMG_6211.jpg

На другому зображення – екослід мого чоловіка. Попри те, що умови проживання і харчування однакові, показник вже гірший. Цікаво, що покаже калькулятор, коли ми нарешті пересядемо на електромобіль?

IMG_6212-571977833-1533109804634.jpg

А третій результат – уявного «екогівнюка» . Спробувала пройти тест за людину, що купує постійно трендовий одяг, щодня їсть м‘ясо і молочку, ведеться на всі сучасні гаджети, їздить на дорогому позашляховику і подорожує літаком. І як вам результат? Проїсти Землю за 2 місяці? йому треба майже 7!!! планет. Та де ж нам стільки взяти?

Словом, ви зрозуміли, що все залежить від кожної окремої людини. І те, що екологічни питання набувають такого розголосу і популярності, дає свої плоди.

А давайте подивимося хто з вас самий свідомий. Пропоную порахувати свій екологічний слід і виставити у себе в соціальних мережах з хештегом #посуньдату. Якщо робитимете це в facebook чи instagram, то відмічайте мене @lera.kit. Я залюбки гляну, а може навть і поділюся вашим результатом. Якщо хочете, щоб ваш результат побачив увесь світ, то додавайте ще глобальний хештег #MoveTheDate

Все. Пішла приймати свій трихвилинний душ. І яблучко з’їм з власного саду. А якщо ти екогівнюк, то спробуй поберегти планету хоч сьогодні 😉



Вам також може сподобатись:


5 thoughts on “Екологічний слід. Чому однієї планети нам вже не достатньо?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *