Тотальне розхаращення. Тиждень 2. Канцтовари. Документи. Електроніка

Минулий тиждень видався настільки складним, що дехто досі не вибрався з під завалів одягу. Інформації було багато, а часу виявилося мало. Саме тому, на цей тиждень я вибрала категорію, яка мала би бути не такою об’ємною.

Зупинка номер два – папери та електроніка.

Повторю тут загальну схему розхламлення:

  1. Беремо одну категорію. Кожну категорію розбиваємо ще на п’ять категорій – по одній на день. Так, щоб роботи було по трошки на кожен день, а в вихідні, щоб відпочити і нагородити себе за чудовий результат.
  2. Вигрібаємо всі речі з обраної категорії в одну величезну купу на столі або на підлозі. Отак прямо йдемо по всьому дому і збираємо речі в усіх кімнатах. Всі-всі закутки переглядаємо.
  3. Переглядаємо кожну річ по черзі і залишаємо лише ті, які нам дійсно необдхідні і від яких ми отримуємо справжнє задоволення.

ДЕНЬ 1. КАНЦТОВАРИ

Хтось, хто береже колекцію шкільних зошитів та щоденників, хоч раз їх переглядав? А усі ці ручки, олівці, скріпки, наклейки, закладки, нотатки, кнопки, лінійки, ножиці…

Словом, збираємо всі шкільні зошити та щоденники, списані блокноти та щотижневики і відправляємо їх у макулатуру. Тут є два варіанти: можна сліпо викинути або переглянути. Але тут є важлива умова. Якщо зібралися заглянути в блокноти, пам’ятайте, що ми переглядаємо їх на предмет цінної інформації чи заначки. Ну максимум, “ностальгнути” злегка, усміхнутись (чи поплакати) і відправити в макулатуру з вдячністю за спільно проведений час. Якщо в блокноті списано лише декілька сторінок, то вириваємо їх, а блокнот використовуємо або віддаємо. А ще можна планувати без блокнота чи щотижневика.

jessica-lewis-623895-unsplash

Тепер збираємо всі оці канцелярські приладдя, що залишилися зі школи і віддаємо племінникам, похресникам чи молодшим братам/сестрам увесь надлишок. Лишаємо собі ручку, олівець, декілька скріпок та папірців для нотаток. Ну максимум лінійку. Більше вам і не знадобиться.

ДЕНЬ 2. ДОКУМЕНТИ

Пам’ятайте, що всі важливі документи мають бути завжди в одному місці. Якщо раптом станеться екстрена ситуація, то легше схопити одну папку, ніж бігати по дому, в паніці згадуючи де лежать закордонні паспорти. Всі паспорти та ідентифікаційні номери, закордонні паспорти, страхівки, свідоцтва, медичні книжки, права власності на житло, документи на авто, договори з банками, свідоцтва та витяги з реєстрів (якщо ви підприємець) мають знаходитись в одному місці про яке знають усі в домі. Туди ж печатки і гроші.

Можете використовувати коробку чи папку-реєстратор, але найзручніше, як на мене, це папка-портфель (чи папка-акордеон). Це така папка з багатьма відділенннями в якій все можна розмістити по категоріях, підписати і легко взяти із собою при потребі. Якщо для документів у вас відведений окремий ящик чи сейф, то все рівно це має бути якось компактно складено в папку. Ви ж не потягнете із собою стіл чи сейф, якщо виникне потреба швидко взяти усі документи.

beatriz-perez-moya-111685-unsplash

Переглядаємо на предмет чинності інші договори і складаємо в окрему папку. Гарантійні талони на техніку зручно скласти в окремий невеликий конверт. А от інструкції з використання цієї техніки легко знайти в інтернеті. Або якщо не хочете шукати в інтернеті, можете сфотографувати чи відсканувати необхідні сторінки. Дуже часто інструкція складається зі 100 сторінок на 50-ти мовах. Хіба що хочете попрактикувати чеську та китайську.

ДЕНЬ 3. ГАЗЕТИ, ЖУРНАЛИ ТА ІНШІ ПАПЕРИ

Всю цю категорію геть. От правда. Єдине, що я дозволяю залишити, це журнали, які ви колекціонуєте та декілька газет для пакувальних цілей.

Усі ці взяті на вулиці буклети (і не беріть їх більше!), візитки, що можливо знадобляться і купони на 2% знижки на диван, якими так ніхто і не скористався відправляємо куди? Правильно – в макулатуру. Якщо інформація з візитки цінна, сфотографуйте її в окрему папку на телефон, або збережіть номер в контактах.

Всі закомпастовані квитки, що позабивалися в кути по всьому дому, теж в макулатуру. Ну а чеки і так вже зібрані по сумках і гаманцях. Правда?! Тільки пам’ятайте, що чеки – це не папір і в макулатуру їх не приймуть.

ДЕНЬ 4. КНИЖКИ

Я дуже сподіваюся, що у вас велика бібліотека. Але зазвичай в бібліотеці повно непотрібних книжок. Прочитали і не сподобалось? А можливо і взагалі не дочитали. То навіщо тримати таку книжку? Для маси? Зараз є стільки способів для “примірки” книжки. Прочитали в електронному вигляді і вам ну дуже сподобалося? Ну тоді можна придбати паперовий примірник. Якщо вже є непотрібні книги, то їх можна віддати або продати і залишити лише найрідніші серцю книжки. Я вже писала які на мою думку книжки варто лишити і які в мене справи із бібліотекою

sharon-mccutcheon-532782-unsplash

Тому, витягаємо все на підлогу, розкладаємо на дві купки: “Хочу” і “Не хочу”. Книжки, які потрапили в категорію “Хочу” повертаємо на полиці у книжковій шафі. Книжки, які потрапили до категорії “Не хочу” ділимо ще на дві купки: “Віддам” і “Продам”. Книжки, що в гарному стані і ви хочете чи можете продати – продавайте. Все решта віднесіть в найближчу бібліотеку.

ДЕНЬ 5. ЕЛЕКТРОНІКА та МЕДІА

У всіх залишаються навушники, дроти, перехідники, старі запчастини до техніки або кнопкові телефони. Повірте мені, все це чудово продається. Я би навіть сказала розлітається як пиріжки. Тому позбирайте всю дрібну електроніку по дому і продайте чи віддайте. А може час позбутися телевізора (а він у вас досі є?!). Але про розхламлення свідомості ми поговоримо на останньому тижні.

Важливо! Якщо не можете продати чи немає куди віддати електронні прилади, попіклуйтеся про те, щоб правильно їх утилізувати. В жодному разі не викидайте таких речей до загального смітника. Для цього є спеціальні пункти прийому.

 

Ось тут можете пошукати свій:

https://recyclemap.org/?categories=home_appliances,mobile_phone

http://garbage31.com/#/map

https://www.epochtimes.com.ua/maps/recycle/lviv.php

І ще одна річ – музика. Більшість з нас давно слухає музику онлайн або завантажує улюблені пісні на пристрої. Виключенням можуть бути хіба що вініли, які останнім часом набули неабиякої популярності.

natalie-perea-460452-unsplash

Якщо ж ви слухаєте музику онлайн і жодні інші носії вас не цікавлять, тоді збираємо все що знайдемо: CD та DVD диски, касети та відеокасети, дискети, вініли, чи може навіть бабіни і продаємо-віддаємо-позбуваємось.

Якось подумалося, що ми (ті, хто народилися в проміжок 1970-1990рр) застали всі можливі цифрові носії. А нашим дітям вже треба пояснювати що таке касети. Чорт, здала що я стара.

От і все. Цього тижня все простіше. Сподіваюся у вас все пройде швидко і безболісно. Гарного тижня!

І не забувайте ділитися своїми результатами в коментарях та соціальних мережах. Надихайте інших. Наш хештег #життяпополичкахВам також може сподобатись:


2 thoughts on “Тотальне розхаращення. Тиждень 2. Канцтовари. Документи. Електроніка

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *