Earth Hour 2017_ecoisanewblack.com

Година Землі. Що? Коли? Де? І чому це так важливо?

Тільки така важлива подія змогла витягнути мене із зимовою сплячки! Як я взагалі забула написати про це раніше? Вже за 2 дні, 24 березня 2018 року з 20-30 до 21-30 у всьому світі відбудеться Година Землі. Пишу коротко і по ділу, а ви швидко обираєте як підтримуватимете і заплануйте в календарі цей день.

ЩО?

Година землі почалася з акції у Сіднеї, переросла у наймасовіший екологічний рух у світі. У 2007 році у Сіднеї (Австралія) понад 2 млн. домівок та організацій вимкнули світло на годину. Вже через рік у списку було 35 країн і відімкнули такі великі об’єкти як міст Голден Гейтс у Сан-Франциско, Колізей у Римі та білборд Кока-Кола на Таймз Сквер у Нью Йорку. У 2009му країн було вже 88, а свої вогні згасили Великі єгипетські піраміди, Лондонський Біг Бен та Статуя Хреста-Спасителя у Ріо-де-Жанейро. Минулого ж року акцію підтримало понад 7000 міст у 187 країнах світу! До речі, ви можете не просто тихенько приєднатися до акції, а заявити про це усьому світу. Як по вашому збиралася статистика з попередніх трьох речень? На офіційному сайті WWF є реєстраційна формаде можна зареєструватися як учасник акції, незалежно від того індивід ви, неурядова організація, компанія чи місто.

Тема цьогорічної кампанії – Connect2Earth (“Злови зв’язок з Землею”) – підкреслює, що люди почали втрачати зв’язок з планетою, який нам так потрібно відновити.

КОЛИ?

Щороку. В останню суботу березня з 20-30 до 21-30 години. Цього року припадає на 24 березня. Ага, уявіть собі, вже кінець березня. Не забудьте теплі речі, якщо виходитимете з дому. Весна ж як-не-як.

ДЕ?

Не можу не тішитися, що кожного року все більше людей, організацій, ініціатив та міст підтримують Годину землі. Я вам пропоную два варіанти підтримки: поза домом і вдома.

Вибирайтеся з дому!

План дій простий: відімкніть усі прилади, вимкніть світло і йдіть з дому. Куди піти?

 1. Можете просто погуляти на свіжому повітрі.
 2. Можете піти туди, де такі ж свідомі як і ви збираються гуртом і весело проводять час не шкодячи планеті.
 3. Сходіть на тихий концерт. Таких цього року до Годони Землі проводять чимало.
 4. Дізнайтеся чи відмикають у вашому місті якісь пам’ятки чи великі будівлі. Сходіть подивитися і зніміть відео для сторіс. Має бути захоплююче. Повний перелік шукайте за посиланням нижче, а ось вам декілька варіантів:
 • у Львові одночасно відімкнуть освітлення Телевежі, Ратуші та собору Святого Юра.
 • в Одесі у пітьму зануряться Одеський національний академічний театр опери та балету, Спасо-Преображенський собор та центр міста – Приморський бульвар, Думська площа та Міська рада, Катерининська площа, вулиці Дерибасівська, Пушкінська та інші центральні вулиці Одеси.
 • в Луцьку зникне в темряві Луцький замок, а у Дубно замок не просто згасить свої вогні, а ще й можна буде відвідати екскурсію при свічках. Також на годину зникнуть з поля зору Хотинська фортеця та Тернопільський замок.
 • у Харкові 24 березня на годину буде вимкнене декоративне підствітлення парку Молодіжний, площі біля Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка, площі Конституції.

 

Ось тут шукайте своє місто і долучайтеся до подій:  Події до Години Землі 2018 у містах України

 

Якщо ви не хочете йти з дому, ось ваш план дій:

 1. Вимкніть всі прилади з мереж живлення.
 2. Запаліть свічку.
 3. Вимкніть усе світло в помешканні.
 4. А далі чим фантазія багата:
 • якщо ви самі, то можете піти спати, просто полежати в темноті і помріяти, почитати чи помалювати при свічках.
 • якщо ви з родиною, то просто поспілкуйтеся. Не так часто це вдається зробити без зовнішніх подразників. У всіх купа справ, всі ці надважливі ноутбуки і телефони. Жах! Ще можете пограти у настільні ігри при свічках. Чи щось на кшталт “крокодила”. Обіцяє бути весело.
 • якщо ж ви молода пара чи сім’я без дітей, тобто лише удвох, то тут взагалі один варіант. Можна і свічку зекономити. Просто побудьте разом. У який спосіб обирайте самі 😉

ЧОМУ ЦЕ ТАК ВАЖЛИВО? + корисні посилання

Звичайно Година Землі це лише спосіб привернути увагу до проблеми і хоч трохи її зменшити. Вона не вирішить усіх проблем, але може навернути на правильний шлях більше небайдужих.

Цьогоріч WWF у співпраці з креативним агентством TABASCO в рамках Години Землі запустило спецпроект “Почуй природу”. Рись євразійська, ведмідь бурий, пелікан рожевий та видра річкова звернулися до українців в DJ треках Yuriy Dvblex у кінотеатрах, соціальних мережах та медіа. Ці тварини символізують основні природні системи України – річки, степи та ліси. Ці треки правда дуже круті. Послухати можна на офіційному каналі WWF в Україні на You Tube 

Звичайно ніхто не відмикатиме лікарні та освітлення доріг. Це все ж питання безпеки. Але там де ми в змозі, варто вимкнути світло хоча б на годинку.

Більше інформації про Годину Землі шукайте тут:

Офіційна сторінка WWF Україні про Годину Землі 2018 і не тільки

Година Землі 2018 офіційна спільнота від WWF в Україні у Фейсбук

Особисто я йду на, не побоюсь цього слова, безпрецедентний фестиваль Zero Waste Fest у Львові. І я вам так скажу, якщо буде все так як анонсовано, то буде сууупер круто! Лекції, майстер-класи, дитяча програма, Zero Waste ярмарок, фотовиставка, академія для просунутих екоактивістів і ще купа всього цікавого. Якщо ви у Львові, то приходьте обов’язково. Чекатиму усіх у Fest Republic. Як не знайдете мене особисто, то заходьте подивитися на фотовиставку. Я там весь день висітиму ;))

Пишіть в коментарях чи підтримуєте акцію, куди підете і який трек вам сподобався найбільше. Мені приглянулося звернення рисі євразійської. Ну а де мене шукати ви вже знаєте.Вам також може сподобатись:


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *