ecoisanewblack_markotree

Як позбутися наслідків святкувань без докорів сумління. Практичні рекомендації з утилізації новорічних ялинок.

Все, десятки новорічно-різдвяних свят завершилися. Нікому вже не треба дива і казкового настрою. І на вулицях нагромаджується все більше старих і вже нікому не потрібних ялинок. За давньою традицією, 21 січня українці розбирають різдвяні ялинки: прийшов Предтеча – забрав свята на плечі.

Якщо цього року у вашому домі красувалася жива ялинка, то в розділі КОРИСНОСТІ ви знайдете місце куди треба віднести ялинку. Тому, закрийте поки що вікно, через яке ви щойно планували викидати ялинку, і знайдіть в переліку своє місто. Уважно прочитайте рекомендації по правильній утилізації новорічної ялинки і оберіть зручний для вас спосіб (інформація зібрана з різних міських та обласних джерел).

Якщо ж свого міста не знайдете, або хочете спробувати використати ялинку з користю, тоді читайте загальні рекомендації, як правильно викинути або використати ялинку.

ЯК ВИКОРИСТАТИ ЯЛИНКУ

Трішки рекомендацій з використання:

  1. Якщо в місті є зоопарк, то уточніть чи приймають вони ялинки. Гілки ялинок можна використати як підстилку чи для обігріву вольєрів, а можливо і згодують тваринками. Хвоя містить чимало вітамінів, білків і мінералів, які є доброю добавкою до основного раціону тварин. Тож олені, косулі, лані, антилопи і кози їдять таке із задоволенням.
  2. Із хвої дерев можна отримати гарне добриво для рослин, особливо, якщо рослина потребує кислого середовища ( напр. лохина, вишня, слива). Також ялинові й соснові голки здатні відлякувати садових шкідників (ідеально для картоплі). Тому, якщо ви живете у приватному будинку, або у вас є земельна ділянка (село, город, дача, клумба під будинком) чи знаймі, які готові у вас забрати ялинку, то ось що із нею можна зробити:
  • мульчування (вкривання поверхні грунту для захисту від пересихання та перегрівання). Деревину потрібно порубати на тріски, а потім цими трісками присипати землю біля рослин в саду чи на город;
  • розпиляйте стовбур та зробіть бордюр навколо клумб. Так ви захистите квіти від шкідників;
  • використайте як паливо для печі або котла на твердому паливі.

 

ЯКЩО ВСЕ Ж ТРЕБА ВИКИНУТИ

Якщо жоден з вищеперелічених пунктів вам не підходить, то хоча б не кидайте ялинок з вікон, чи будь-де на вулиці. Складайте ялинки поруч із смітниками. Часто приватні підприємці (власники ферм, теплиць чи інших підприємств) чи фізичні особи власники котлів самостійно збирають ялинки у місцях їх згромадження. Це є досить розповсюдженою практикою. І не пхайте ялинки до смітників. По-перше, ялинка – негабаритне сміття, а по-друге, у такий спосіб ви скорочуєте їй шлях до сміттєзвалища.

І не забудьте ялинку паідготувати. Зніміть усі іграшки, дощики та інші декорації. На ялинці не має залишитися стрічок, металевих дротиків, що тримають іграшки та залишків пластику (особливо дощику). Якщо ці ялинки підуть на годівлю тварин, то всі ці речі можуть зашкодити тваринам.

У нас цього року було 2 “ялинки”. Ми зрізали з нашої ялинки на селі гілку і прикрасили її. З неї ж пообрізали декілька менших гілок і зробили ялинковий букет. Цю молоду ялинку на фото Марко самостійно посадив у горщик і вона місяць прикрашала кімнату минулих свят. Після цього вона поїхала на село, де той же Марко висадив її у грунт. Маю надію, що вона проживе довге і щасливе життя. А цьогорічна гілочка відправиться на село підкислювати грунт нашій лохині.

А де цього року опиниться ваша ялинка? Якщо вона у вас була, звичайно. Пишіть у коментарях.



Вам також може сподобатись:


2 thoughts on “Як позбутися наслідків святкувань без докорів сумління. Практичні рекомендації з утилізації новорічних ялинок.

    • Lera каже:

      Дякую. А чим замінюєте живу ялинку? Чи взагалі не використовуєте такий атрибут свята?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *